• SPA - dvēseles un ķermeņa harmonija.
  • SPA - smaržīgāko ziedu, svaiguma un rīta tīrības smarža.
  • SPA - zaļas palmas, zilā jūra, baltie kalni, mūzika, kas nomierina.
  • SPA - jauna piedzimšana un iekšējā atklāsme.

SPA kultūras vēsture meklējama Āzijā, kur ķermeņa, gara, prāta vienotības un labsajūtas kults gadsimtiem turēts godā. Masāžas atslābina, herbālā medicīna dziedē, ūdens procedūras nomierina un attīra, kā arī SPA filozofija palīdz rast gara un prāta skaidrību. SPA raksturo Orientālo kultūru, asociējas ar dabu un ir mierpilns savā eksistencē.

SPA latīņu valodā nozīmē "Sanus per Aquam" jeb "veselība caur ūdeni". Jēdziens ir pazīstams arī no Senās Romas laikiem, kad slimību ārstēšanai izmantoja termālus avotus un termālās vannas. Pastāv arī vēl viens SPA izskaidrojums, ka SPA jēdziens cēlies no nelielas Beļģijas pilsētas nosaukuma SPA, kurā atrodas populārs ūdens kūrorts.

SPA ir vislieliskākais veids kā sasniegt gara, prāta un fiziskā ķermeņa absolūtu labsajūtu. Tās nav tikai mehāniskas darbības, kas palīdz atslābināt saspringtos muskuļus. Tas ir kas vairāk. SPA ir vesela māksla un ļoti lielai daļai cilvēku pat dzīvesveids. Ikviens, kurš kaut reizi mūžā ir izjutis šo īpašo enerģiju tagad baudkāri pasmaidīs un gremdēsies atmiņās par piedzīvoto...

Ilgu laiku jēdziens SPA ietvēra sevī kūrortus ar maksimālām ārstēšanas, profilakses un rehabilitācijas iespējām ar dažādu procedūru palīdzību, kuras ir balstītas uz ūdens ārstēšanas īpašībām (jūras un minerālajiem ūdeņiem, kā arī uz termālajiem avotiem). Vispazīstamākie SPA tika celti pie Francijas un Itālijas ūdeņiem.

Mūsdienās ir attīstījušies vairāki SPA veidi: SPA viesnīcas, kas piedāvā plašu SPA procedūru klāstu ietverot fiziskās nodarbības, jogu, dažādas ūdens procedūras un pat nakšņošanu. Tas nozīmē, ka varam atvaļinājumu pavadīt, lai sevi palutinātu un uz pāris dienām ļautos garīgam lidojumam, kas atjaunos spēkus nākamajam dzīves etapam. Nereti mums ir jālido pāri pus pasaulei, lai nonāktu šajos paradīzes nostūros, kā, piemēram, Taizemē vai Indonēzijā, kur SPA kultūra ir ļoti īpaša. Mūsdienu cilvēks jau sen ir apjautis vērtību, ko sniedz šādas brīvdienas.